Jeden sposób na pobudzenie kreatywności


pobudzaj kreatywność
foto: Hans

W książce, o której już tutaj wspominałam, znalazłam coś ciekawego.
Gdzieś kiedyś już mi się to obiło o uszy, ale nie zwróciłam szczególnej uwagi. Dzisiaj kiedy rozmyślam nad sposobami zachęcenia mojej córki do systematycznych ćwiczeń na skrzypcach i pogodzenia wszystkich jej, nazwijmy to tak po dzisiejszemu, aktywności, a także dlatego, że sama chciałabym troszkę rozruszać swój mózg i sprawić, żeby działał sprawniej i był bardziej elastyczny ten fragment bardzo mnie zainteresował.

Zacytuję:
Bardzo  lubię odpoczywać od wyzwań intelektualnych, bawiąc się przedmiotem wielkości jabłka: przekładam go z ręki do ręki, wysoko podrzucam, próbuję chwytać na różne sposoby, obracam w palcach. Czasami jedynie trzymam go w dłoniach, napawam się fakturą powierzchni, wyciszam się i odprężam. W ten sposób stymuluję inne obszary mózgu, uruchamiam wyobraźnię i podscycam kreatywność.
Najnowsze badania wykazały, że pobudzanie podstawowych funkcji motorycznych może pozytywnie wpłynąć na aktywność intelektualną…
I dalej:
” W kontrolę motoryki dłoni zaangażowana jest znaczna część mózgu. Zdaniem niektórych naukowców, to właśnie rozwój sprawności palców przyczynił się do powiększenia obu półkul…”

Myślę, że to dosyć interesujące i zamierzam to sprawdzić.
Jeśli i Wy macie ochotę, nic nie stoi na przeszkodzie, jabłek ci u nas przecież dostatek.

 

Tutaj także bywam

Related posts

4 Thoughts to “Jeden sposób na pobudzenie kreatywności”

 1. Patrząc na ludzi, nie widzę, żeby zwinne palce miały przełożenie na inteligencję.

  1. admin

   Ha, faktem jest, że mało używamy wspaniałego narzędzia, jakim jest mózg, ale jest coś na rzeczy jeśli chodzi o zależność pomiędzy ruchem w ogóle i możliwościami intelektualnymi. Z własnego doświadczenia wiem, że na przykład chodzenie bardzo pomaga mi w rozwiązywaniu wszelakich problemów. Kiedy chodzę, częściej wpadam na ciekawe pomysły. A z palcami dopiero zamierzam spróbować, wtedy będę mogła coś powiedzieć. Ludzie w swojej masie nie sprawiają dobrego wrażnienia, ale są jednostki wybitne. I może tak ma po prostu być? A może ci, którzy mają jakąkolwiek świadomość, mogliby pomagać tym, którzy jej nie mają?

   1. Z tym chodzeniem, to się zgodzę. Kwestia jedynie taka, że to jest sprawa indywidualna. Jednemu przy chodzeniu, innemu przy leżeniu, trzeciemu przy siedzeniu będą wpadały do głowy ciekawe pomysły.

    1. admin

     Prawda i dlatego warto próbować i szukać swojego własnego sposobu.

Leave a Comment