Życie

Jola i Audioblog

zdziwiona dziewczynka

Całe życie spotykamy ludzi.
Różne  z nimi bywa, jak to w życiu. Jednych się lubi lub podziwia,  z innymi się zaprzyjaźnia, innych wręcz przeciwnie wolałoby się nie poznawać.
Istnieją teorie mówiące o tym, że prawdziwe przyjaźnie mają szansę zawiązać się we wczesnej młodości, później nie ma już na to szans.
Cóż, teoria teorią, a ja mam na ten temat swoje zdanie.


Ja od zawsze nawiązywałam głębokie relacje.
Gdzieś z tyłu głowy miałam świadomość tego, że mogę się sparzyć, bo przed tym ostrzegała mnie mama, ale tak naprawdę nigdy się nie sparzyłam.
Nie wiem z czego to wynika. Może miałam szczęście i zawsze trafiałam na świetnych ludzi?

Po co ja piszę ten przydługi wstęp? Bo chcę Wam przedstawić osobę, którą niedawno poznałam. I to na dodatek jedynie wirtualnie, a mimo to zmienia moje życie na lepsze prawie codziennie.
Część z Was, kochani moi czytacze, też ją już zna.
To Jola, autorka bloga poziomkowewzgórze.pl i pomysłodawczyni i właścicielka aplikacji AudioBlog.
Cudowna, ciepła osoba, która potrafi chyba każdego natchnąć do działania i do wiary we własne siły i umiejętności.
Kobieta z mnóstwem pomysłów, których nie zatrzymuje dla siebie, ale się nimi po prostu dzieli i stara się wciągnąć do działania wiele osób.
Nie tylko dlatego, żeby wykorzystać ich talenty, umiejętności czy koneksje, ale także, a może czasem przede wszystkim po to, żeby dać im szansę, choćby na to, żeby one same poznały własne możliwości.

Poznałam Jolę w momencie, kiedy rozmyślałam nad zamknięciem swojego bloga. Coś mi w tym moim pisaniu przestało się podobać, zaczynałam myśleć, że nie ma ono wielkiego sensu, że nikomu nie jest potrzebne, nawet mnie samej.
Sama się do niej zgłosiłam, żeby zapytać czy mogę dołączyć do AudioBloga, tak na próbę, bo coś mi się w tym pomyśle spodobało, chociaż sama nie do końca wiedziałam z czym  się to je.

AudioBlog to miejsce, w którym można posłuchać blogów.
Dokładnie tak, nie przewidziało się Wam.  Jola nagrywa podcasty blogowych wpisów. Można je sobie odsłuchać po pobraniu na swój telefon aplikacji. Sprawa dziecinnie prosta.
Jeśli ktoś lubi blogi, ceni sobie umieszczane na nich treści, a nie ma czasu lub możliwości, żeby być na bieżąco w tradycyjny sposób, AudioBlog jest dla nich idealnym rozwiązaniem. Bo słuchać można przecież prawie wszędzie i o każdej porze.
Jest to pomysł ciekawy i warty uwagi także z tego powodu, że blogosfera wciąż się rozwija. Na świecie podcasty, obok filmów stają się o wiele bardziej popularne od tradycyjnych wpisów. Niektórzy nawet wieszczą rychłą śmierć tradycyjnej blogosfery, w co ja akuratnie nie bardzo wierzę, ale warto z pewnością, to piszę do blogerów, pomyśleć o tego rodzaju możliwości dotarcia do nowych odbiorców naszych treści.

Jola zaakceptowała mój blog i znalazłam się w świetnym towarzystwie, co trochę  pozwoliło mi uwierzyć na nowo w swoje możliwości i sens tego pisania.
Bo okazuje się, że mimo, że nie jest to wiekopomna treść, to jednak ma swoich odbiorców i to ostatnio nawet kilku więcej niż jeszcze w czasach sprzed AudioBloga.

Jednym słowem, podsumowując: jeśli jesteś blogerem, pomyśl o takiej możliwości, jaką jest Audioblog, tym bardziej, że jeszcze do piątku w AudioBlog trwa promocja:
jeden podcast próbny dla każdego nowego blogera za 50 PLN plus VAT ( razem: za 61.50).
Promocja trwa do piątku do północy. Szczegóły na fan page na FB:)))
Myślę, że warto spróbować.
A jeśli jesteś miłośnikiem blogów, znajdź coś interesującego dla siebie w aplikacji i ciesz się świetną treścią zawsze i wszędzie, gdzie tylko zechcesz.

Tutaj także bywam

7 komentarzy

 • Jola JZG

  Magdo,
  Dziękuję:) Sprawiłaś mi fajną niespodziankę:) Nie miałam pojęcia o przeżywanym przez ciebie okresie zwątpienia w sens blogowania 🙂 Raczej wyglądało na to, że walczysz pomiędzy poczuciem odpowiedzialności za córeczki i konieczność rozwoju ich talentów, a chęcią spełnienia się w swojej pasji, a do takiej na pewno zaliczasz swoje pisanie:)
  Nie każdy potrafi przekazać przeżyte historie w sposób przykuwający uwagę czytelników.Jeszcze mniej z nas, autorów, jest gotowych do zaproszenia na swój blog zupełnie nowych użytkowników.Dla większości z nas, tzw. wzrokowców, sprawą oczywistą jest, że każdy użytkownik Internetu potrzebuje wypasionej oprawy wizualnej, ładnych zdjęć, modnych szablonów , współgrających z całą koncepcją grafiki…. A czy pomyśleliście o tysiącach niedowidzących lub niewidomych użytkownikach Internetu? O tych, którzy nie przeczytają napisanego przez Was tekstu samodzielnie? O bardzo zajętych mamach malutkich dzieci? Może o osobach starszych? Pisząc możecie liczyć na tego użytkownika, który ma więcej czasu na czytanie.Sorki, tacy użytkownicy są mniejszością! Nie rezygnujcie ze zdobycia sympatii tych wszystkich, którzy robią z konieczności 5 rzeczy równocześnie i mają wciąż zajęty wzrok, na przykład, spędzają dużo czasu w samochodzie lub muszą opiekować się kilkorgiem dzieci i zwyczajnie czytanie przez wiele jeszcze miesięcy będzie dla nich luksusem. Czy jest jakieś wyjście? Jasne! Potraktujmy blogi jak audycje radiowe, których można posłuchać kiedy zajmujesz się innymi ważnymi sprawami.
  Zapytasz, co z komentarzami które są sercem bloga? Kiedy już posłuchasz kilku audycji, rozkminisz temat i przyjdzie ci do głowy extra komentarz, złap swój smartfon, włącz funkcję dyktafonu, nagraj kilka słów tak jakbyś pisał/pisała komentarz online.I wyślij do nas to nagranie, tylko koniecznie przedstaw się ( może być tzw. nick) i sprecyzuj: jaki tytuł wpisu komentujesz. Komentarz- nagranie mp3 wyślij pod adres: biuro@audioexpress.pl. Zadbamy by komentarz ( o ile tylko nie jest spamem i nie zawiera wulgaryzmów, a treściwe refleksje) został umieszczony w aplikacji Audioblog.
  Mamy sporo informacji, że np słuchają nas mamy małych pacjentów, leżące wraz z dziećmi w szpitalach, ludzie, którzy leczą się z powypadkowych urazów i przebywają na rehabilitacji, niedowidzący. Myślę, że oni liczą, że ty również zdecydujesz się zlecić nam nagranie ciekawych, wartościowych , dobrze napisanych tekstów ze swojego bloga i że będą mogli ich posłuchać dzięki bezpłatnej aplikacji Audioblog. A nawet jeśli to jeszcze nie jest odpowiedni czas, okaż nam sympatię poprzez polubienie fan page’a na Facebooku. Zbliżamy się do 2000 polubień a z Twoją pomocą będzie to realne jeszcze szybciej:)). Link do fan page’a. poniżej: https://www.facebook.com/audioblogapp/.
  Magdo, dzięki za miłe słowa:)) Od pierwszych chwil startu projektu jestem przekonana, że skupia on naprawdę wyjątkowych, otwartych i utalentowanych autorów, którzy stawiają sobie dość wysoką poprzeczkę:))

  • admin

   Cieszę się, że niespodzianka się udała 🙂 i dziękuję za wszystko.
   A Was kochani czytacze i autorzy blogów zachęcam do zaprzyjaźnienia się z aplikacją. Myślę, że to, co Jola napisała w komentarzu jest bardzo, bardzo ważne dla każdego, kto z fazy pisania dla siebie samego przeszedł lub przechodzi do fazy uświadomienia sobie, że są gdzieś ludzie, którzy może czekają na kolejne wieści od nas.
   To trochę paraliżujące, ale jednocześnie miłe uczucie, które sprawia, że chce się robić to, co się robi trochę lepiej niż dotąd się robiło. A docieranie do tych, którzy nie mogą nas przeczytać, jest chyba właśnie takim krokiem ku lepszemu 🙂

  • admin

   Ha, ha tradycjonalistka 🙂 To miłe dla autorów blogów, że tak wysoko ich cenisz :-), ale wiesz, jak to jest – dla każdego coś miłego. Myślę, że ten pomysł z audio blogami ma szansę, bo nie każdy może czytać z przyczyn często od niego niezależnych. a jednak, jak by nie patrzeć blogi stały się dla wielu źródłem wiedzy, rozrywki i wielu innych pozytywnych doświadczeń.
   A tak swoją drogą, Twój komentarz to dla mnie dowód na to, że wieszczenie, że tradycyjna blogosfera zmierza do nieuniknionego końca jest nieuprawnione 🙂 i osobiście bardzo się z tego cieszę, jednocześnie pozytywnie odnosząc się do nowości w rodzaju Audioblog.

  • admin

   Ja też spotkałam się z Audioblogiem niedawno, ale myślę, że to ciekawy pomysł i warty polecenia. Przy okazji, zapisałam sobie przepis na suflet z kaszy manny, w najbliższym czasie wypróbuję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *