Życie

Ćwiczenia w wieku 92 lat? Można? Można!

W dzisiejszym świecie trudno o dobre wiadomości.
Jesteśmy zasypywani, zalewani wprost każdego dnia okropnymi informacjami, straszeni kataklizmami, nieuchronnym końcem naszego świata, złodziejami, hakerami, pedofilami, rakiem…lista mogłaby być długa.

Swoją drogą, jak to określenie „dzisiejszy świat” wszystko to jakoś usprawiedliwia, ułatwia temu wszystkiemu funkcjonowanie, ogłupia nas i pozbawia czujności. Jak wymawiając te słowa stajemy się bezwolni i godzimy na to wszystko.

Wciąż jednak są na szczęście tacy, którzy mówią NIE. Nie godzą się i biorą swoje życie w swoje ręce.

Najlepszym przykładem jest pan Antoni Huczyński, 92 – latek, którego sprawności i zdrowia ciała i umysłu może i powinno pozazdrościć, a potem koniecznie wziąć przykład setki, tysiące i pewnie jeszcze więcej, ludzi o kilkadziesią lat od niego młodszych.

Jak osiągnął i utrzymuje wspaniałe rezultaty? Konsekwencją, samozaparciem, ćwiczeniami, dietą odpowiednią do wieku, ciągłą chęcią rozwoju i niezwykle optymistycznym nastawieniem do życia – a to przecież człowiek, który przez lata widział i doświadczył niejednego.

No, więc można? Można.
Zamiast marudzić i narzekać i czekać na cud, który nie nadchodzi, żeby zmienić nasze życie na lepsze, zacznijmy po prostu żyć. Jak pan Antoni, o którym możecie poczytać i pooglądać filmy  z jego udziałem na stronie

dobrewiadomosci.net.pl

 

Tutaj także bywam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *