Życie

Nie siedź tyle przy komputerze

tory kolejowe
foto: Tiago Gerken

Jutro wyjeżdżamy. Radocha wielka, nie możemy się już doczekać.
Ciekawe pytanie zadała mi dzisiaj starsza córka.
Powiedziała tak: mamo, ja już się nie mogę doczekać naszego wyjazdu, ale dlaczego tak jest, że najbardziej się cieszę, kiedy jeszcze czekam, a kiedy to już się stanie to radość już nie jest taka sama?

Co możemy zrobić, że tak naprawdę najwspanialsze jest czekanie na coś niezwykłego niż to niezwykłe samo w sobie?

Tam, gdzie wyjeżdżamy nie będzie telewizora. Nie zabieram też komputera, będzie tylko telefon i to tylko do rozmów z babcią i ciocią.
Uwielbiam te wyjazdy. Uwielbiam nic nie wiedzieć na temat tego, co dzieje się w szerokim świecie i żyć sobie z dnia na dzień.
I w  związku z tym naszła mnie mała refleksja nad moim życiem i przypomniał mi się filmik, który kiedyś widziałam.
Jest po angielsku, ale myślę, że trudno go nie zrozumieć nawet i bez słów.
Jest według mnie mądry i skłaniający do refleksji, dlatego zostawiam Was z nim na czas, kiedy mnie nie będzie ( nie na cały czas oczywiście, bo przygotowałam także coś poza filmikiem.


Do zobaczenia po powrocie.

Tutaj także bywam

4 komentarze

 • Wiola

  Takie chwile wytchnienia od „nowych technologii” dobrze zrobią każdemu. Człowiek może odpocząć od tego całego zgiełku i szumu informacji – tego Ci właśnie życzę! Udanego wypoczynku!

  • admin

   Dziękuję:-) Już po fakcie, ale dobre myśli zawsze są w cenie. Udało się nam wypocząć, nawet wbrew naturze, która zaserwowała nam 40-stopniowe upały, których nie znosimy. I był to wypoczynek naprawdę bez komputera, a nawet bez telefonu, bo zabrakło zasięgu:-)Pozdrawiam ciepło

 • Paula

  Dzieci obecnie zbyt dużo czasu spędzają przed ekranem telewizora czy komputera, dlatego trzeba je jak najczęściej od niego odrywać, tak jak ty to robisz. Zazdroszczę Ci, bo ja bym nie zmusiła mojej 12 letniej córki do wakacji od komputera.
  Być może bieganie z innymi dziećmi po podwórku/osiedlu nie należało do najbezpieczniejszych, ale również posiadało swoje zalety – integracja, aktywność fizyczna.

  • admin

   Na razie jeszcze mi się to udaje, zobaczymy, jak będzie później. W tej chwili dziewczyny mają sporo innych zajęć i na komputer po prostu brakuje czasu, chociaż starsza zaczyna na przykład dopytywać czy może założyć konto na Facebooku:-), ale zapomina, bo spotyka się z koleżankami, bo dużo czasu spędzamy razem. Jeździmy na rowerach, gramy w badmintona, chodzimy na basen. Mam nadzieję, że za jakiś czas moje córy po prostu będą potrafiły jakoś wyważyć i uda im się odnaleźć w tym zwariowanym świecie. A co do biegania po podwórku, to bardzo żałuję, że moje dzieciaki są tego pozbawione. To były fajne czasy, super przyjaźnie, tajemnice, brudne ubrania, które wcale nie przeszkadzały, zimą zjeżdżanie na byle czym do przemoczenia spodni na tyłku. Szkoda, że one tego nie poznają. A Tobie życzę, żeby Twoja córka odnalazła coś, co spodoba się jej bardziej od komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *