Olejki do włosów: Odkryj tę naturalną siłę w pielęgnacji swoich włosów
Wracam dzisiaj do tematu, który mnie nieustająco od jakiegoś czasu interesuje, czyli do naturalnych kosmetyków. Dzisiaj tematem głównym będą olejki do włosów.
Jak być może wiecie, jestem fanką i stałą użytkowniczką kosmetyków firmy Organic Life i to o kosmetykach i suplementach tej firmy właśnie dotąd pisałam. Faktem jest jednak, że z ich kosmetykami do włosów ani ja, ani moja rodzinka nie mamy pozytywnych doświadczeń. Co nie oznacza, że są złe, a jedynie, że nam z jakichś powodów nie pasują.
Poza tym Organic Life nie ma, jak dotąd, w swojej ofercie olejków do włosów, które za sprawą starszej córki ostatnio odkrywam.
Poza poza tym 🙂 odkrywam powoli inne marki, których w ostatnim czasie pojawia się chyba coraz więcej i mają naprawdę dobre składy. A co za tym idzie i wybór jest coraz szerszy i ciekawszy.
Olejki do włosów – Tajemnice Naturalnej Pielęgnacji
Ja swoimi włosami, szczerze mówiąc nigdy zanadto się nie zajmowałam.
Miały być czyste, odpowiednio przycięte i uczesane.
Nigdy nie miałam z nimi szczególnych problemów i może dlatego nie przyglądałam im się zbyt dokładnie.
A od kiedy ścięłam je króciutko, to zupełnie przestałam zaprzątać sobie nimi głowę.
Bo nawet do farby, którą farbuję je na jasny kolor, miałam wyjątkowe szczęście. Udało mi się przypadkiem znaleźć taką, która mi tych włosów zupełnie nie niszczy.
Jednym słowem zupełna ignorancja, jak na dzisiejsze standardy.
Dopiero moja starsza córka, która ma do tych spraw diametralnie różne od mojego podejście, uświadomiła mi, że rzeczywistość zupełnie się zmieniła.
Ona ma długie włosy i bardzo o nie dba.
Czyta, ogląda, testuje.
Używa między innymi olejków, bo jak twierdzi olejki do włosów są kluczem do pięknej fryzury i zdrowych włosów.
Co mnie się przez długi czas wydawało co najmniej dziwne, bo olejek kojarzył mi się z czymś, co bardzo obciąża włosy, trudno zmyć i jest nieprzyjemne.
A tu niespodzianka, bo wcale tak nie jest.
Trzeba po prostu używać ich odpowiednio i wybrać te, które dla naszych włosów będą najbardziej wskazane.
Pielęgnacja Włosów – Olejki na Długie i Krótkie Fryzury
Jak się okazuje na przykład, to czy włosy masz długie czy krótkie, nie ma żadnego znaczenia.
Ja byłam przekonana, że jeśli już w ogóle, to olejki do włosów mają zastosowanie do długich fryzur.
Jako, że, to nawet ja wiem, olejek stosuje się na końcówki.
Jak w takim razie zastosować go przy krótkich włosach?
Mówiąc najprościej, ostrożnie 🙂
Faktycznie trzeba skupić się na końcówkach, więc przy krótkich włosach może to być trochę utrudnione.
Wystarczy jednak pamiętać, żeby starać się unikać kontaktu olejku ze skórą głowy. To dało by w efekcie wrażenia przetłuszczenia włosów.
W przypadku krótkich włosów stosowanie olejku ma jeszcze tę zaletę, że bardzo pomaga ujarzmić końcówki, które nie zawsze chcą z nami współpracować.
A przy tym włosy mają połysk i zdrowo wyglądają. Pięknie się układają, końcówki się nie rozdwajają i włosy są dodatkowo nawilżone. Po prostu są zdrowsze.
I do tego pięknie pachną.
Z długimi włosami sprawa jest mniej skomplikowana. O wiele prościej po prostu nałożyć olejek na końcówki tak, żeby nie nie miał kontaktu ze skórą głowy.
A jak to zrobić w praktyce?
Przed umyciem włosów, nałóż niewielką ilość olejku na końcówki, szczególnie jeśli są suche i pozostaw na 30 – 60 minut. Niektóre kobietki zostawiają podobno olejek na całą noc. Sama nie próbowałam.
Na 10 – 20 ostatnich minut można nałożyć jeszcze maskę czy odżywkę, owinąć głowę ręcznikiem lub nałożyć czepek. A potem umyć włosy.
I voilà, efekt murowany.
Nawet taki leń, jak ja, jeśli idzie o pielęgnację, jest w stanie to zrobić.
Jakie Olejki Stosować – Proste Triki na Codzienną Pielęgnację
Najprościej zastosować to, co masz w domu, pod ręką.
Olej kokosowy prawie każdy ma w swojej kuchni.
A jeśli nałożysz go na końcówki włosów, te stanął się jedwabiście miękkie. Jest to możliwe dlatego, że olej ten wnika głęboko we włosy, nawilża je i tworzy coś w rodzaju bariery ochronnej, która zapobiega puszeniu się, łamaniu i rozdwajaniu końcówek.
I nie jest to bariera podobna do tej, którą tworzą silikony w kosmetykach.
Olej rzepakowy w kuchni nie cieszy się może najlepszą opinią, chociaż to zmienia się tak często, że właściwie nie wiadomo już co o tym myśleć, za to dla włosów jest jak najbardziej wskazany.
Dzięki zawartości witaminy E i kwasów tłuszczowych omega-3 wzmacnia włosy i nadaje im połysk.
Olej lniany również bogaty w kwasy omega-3 pomaga wzmocnić strukturę włosa i nadaje mu połysk.
Olej migdałowy doskonale nawilża włosy, wzmacniając je od wewnątrz. Nadaje się zarówno do suchej, jak i normalnej skóry głowy.
Olej z awokado jest doskonały do zniszczonych i suchych włosów. Zawiera witaminy A, D, i E – głęboko nawilża i odżywia włosy.
Olej z pestek winogron ma lekką konsystencję, dzięki czemu doskonale nadaje się do cienkich włosów. Nawilża je i chroni przed szkodliwym działaniem środowiska.
Olej z nasion granatu jest pełen antyoksydantów. Pomaga ochronić włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.
Olejek rycynowy wzmacnia włosy i pobudza ich wzrost. Jest również stosowany do poprawy kondycji rzęs i brwi. Chyba jedyny z tego zestawu, który po prostu śmierdzi, no ale czego się nie robi, żeby lepiej wyglądać 🙂
Olejek arganowy nadaje włosom niesamowity podobno blask. Nie stosowałam dotąd, więc nie potwierdzę, ale wierzę tym, którzy stosowali.
Olejek jojoba jest doskonały do rozdwajających się końcówek.
Wszystkie te olejki do włosów czy po prostu oleje można kupić w sklepie spożywczym lub drogerii. Niektóre w aptece. I to w zupełności wystarczy, bo jest w czym wybierać.
Metodą prób i błędów kupujesz, sprawdzasz, wyciągasz wnioski, znajdujesz ten najbardziej odpowiedni dla siebie. Stosujesz i jesteś zadowolona.
Można jednak i inaczej, chociaż zwykle wiąże się to z większym wydatkiem.
Dla każdego jednak coś miłego, dlatego poznajmy jeszcze inne możliwości.
Profesjonalne olejki do włosów – ciekawa alternatywa
Czy dla każdego? To pewnie też jest najpierw do sprawdzenia, bo na świecie chyba nie ma nic tak uniwersalnego, o czym by można powiedzieć, że jest odpowiednie dla każdego.
Tym bardziej, że tego rodzaju olejki są kompilacją kilku różnych olejków o różnych właściwościach.
Komponują je jednak specjaliści, jest więc duża szansa na to, że spełnią najbardziej wygórowane oczekiwania.
Tym bardziej te naturalne, bez przykrych niespodzianek w postaci na przykład sillikonów, parabenów czy olejów mineralnych.
Wytwarzane ze składników z ekologicznych upraw.
Dzięki takiemu połączeniu możemy uzyskać efekty, nad którymi, stosując pojedyncze olejki musielibyśmy pracować na pewno dłużej.
Możemy je wykorzystać do poprawy kondycji włosów, zapobiec ich wypadaniu, ochronić przed niszczącym działaniem promieni słonecznych, jak i do stylizacji, w zależności od zastosowanych składników.
I chociaż osobiście nie lubię popadania w przesadę i nie należę do wyznawców religii ciała i pięknego wyglądu, to uważam, że rozsądne dbanie o siebie to coś naturalnego i potrzebnego dla każdego człowieka.
I cieszę się, że jest coraz więcej możliwości, żeby robić to w sposób jednocześnie przyjemny i bezpieczny.
*************************
W tekście jest umieszczony link afiliacyjny do sklepu, w którym niektóre z olejków, o których opowiadam można kupić. Co oznacza, że jeśli z niego skorzystacie i olejek kupicie, ja z tego tytułu otrzymam kilka złotych.
Dzisiaj już pewnie nikomu nie trzeba tłumaczyć zasady działania takich linków, ale mam obowiązek o nim poinformować, co niniejszym czynię 🙂