marzyciele do piór
Z dziećmi i dla dzieci

Popisz się talentem – edycja 3

Dzisiaj będzie bardzo króciutko i  bardzo konkretnie.
Pamiętacie być może, jak jesienią pisałam o Konkursie literackim dla dzieci?
Wesprzyjmy utalentowanych uczniów
Przed nami 3 edycja.

Na początek krótki cytat:
O czym marzą dzieci? Przez ponad 15 lat istnienia Fundacji Mam Marzenie, przekonaliśmy się, że ich wyobraźnia nie zna granic! Przed nami stoi ważne zadanie, aby te marzenia urzeczywistniać. Cieszymy się, że pomoże nam w tym w tym konkurs Popisz się talentem i książka z opowiadaniami o marzeniach dzieci, która ukaże się na jesieni” – Wiesia Borysiak z Fundacji Mam Marzenie.

I jeszcze jeden:
Dotychczasowe edycje konkursu Popisz się talentem pokazały, że w każdym zakątku naszego kraju mieszkają dzieci, w których drzemie prawdziwy talent literacki. Trzeba tylko pozwolić mu zaistnieć. Dlatego naszym celem jest wsparcie uczniów – tak by zechcieli spróbować swoich sił i odważyli się sięgnąć po pióro. Najbardziej liczy się dla nas sam pomysł na opowiadanie, ale żeby pomóc uczestnikom konkursu, na naszej stronie internetowej publikujemy również szereg praktycznych porad na temat pisania– zachęca uczniów do udziału w konkursie Małgorzata Jankowska specjalista ds. PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu Popisz się talentem.

No i to właściwie wszystko, co chciałam Wam dzisiaj przekazać.
Jeszcze tylko garść technicznych informacji.
Temat konkursowego opowiadania jest taki:

 „Moi drodzy, potrzebuję pomocy! W czym? Najlepiej opowiem Wam wszystko od początku. Dziś rano, gdy szedłem przez park, zobaczyłem coś niezwykłego. Pod jednym z drzew pojawił się kiosk z napisem „Punkt spełniania marzeń”. Przed kioskiem stała kolejka dzieci i nastolatków. Gdyby nie to, że trochę się spieszyłem, też bym w niej stanął. Bardzo byłem ciekaw, co i kto znajduje się w kiosku, a przede wszystkim… jakie są marzenia dzieci. Jedyny ratunek w Was: wyobraźcie sobie swoją wizytę w „Punkcie spełniania marzeń”. O spełnienie jakich marzeń byście poprosili? Co wydarzyłoby się potem?”

Termin nadsyłania opowiadań upływa 28 kwietnia. Długość opowiadania powinna się zamknąć w 500 słowach, co przekłada się na mniej więcej 2800 znaków bez spacji.
Opowiadania trzeba przesłać na adres https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem
Nagrodą dla zwycięzców i wyróżnionych będzie publikacja w prawdziwej, pięknej książeczce, a dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Mam marzenie na spełnianie marzeń chorych dzieci.

Dlatego jeśli masz dziecko w podstawówce i podejrzewasz, że ma talent, albo wiesz, że lubi tworzyć historie, namów je na udział w konkursie.
Jesteś nauczycielem i któryś z Twoich uczniów lubi pisać? Znasz jakiegoś dzieciaka, który ma bujną wyobraźnię? Przekaż te informacje i namawiaj.
Wyobraźnia to cudowna sprawa, spełnianie marzeń zawsze ma sens, a bonus dodatkowy 🙂 oderwiemy dzieci na moment chociaż od smartfonów 🙂 Osobiście uważam, że bardzo warto.

Tutaj także bywam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *