Muzyka

Młodzi robią swoje

konsola w studio nagrań
foto: Grooveaddicted

Miałam dzisiaj pisać o czymś zupełnie innym, ale trafiłam wczoraj na coś, na kogoś, kto mnie zachwycił.
Tak po prostu. Siedziałam, słuchałam i nawet nie chciało mi się spać ( co odbiło się na mnie niestety dzisiaj).
Ostatnio zachwycałam się Pentatonix. Zachwycam się nadal.
Uważam, że są genialni i prawdopodobnie długo jeszcze będę tak uważać. Jednak ludzie, których odkryłam wczoraj to Polacy, więc mój zachwyt jest tym większy. Bo ja taka patriotka jestem, cieszę się, kiedy to polska młodzież pokazuje co potrafi.
Na dodatek robiąc to w taki sposób, lekko, bez wielkiego zadęcia, bez wielkich wydawnictw, wielkich nazwisk itd. Tak po prostu.
Może to specjalnie tak tylko jest zaaranżowane, bo nie wnikam w szczegóły, one mnie nie interesują.
Tak jak to wygląda, wygląda, jak dla mnie genialnie i daje poczucie, że, jak się chce, to można zrobić coś wielkiego, coś pięknego, coś, co daje po prostu radość.

Być może Wy te moje odkrycia dawno już znacie, bo ja generalnie jestem trochę nie na czasie.
Bo na przykład Piotr Zioła brał udział w którymś z programów talent show, zdaje się w X-Factor, ale jako, że ja nie lubię takich programów i ich nie oglądam, to tego nie wiedziałam. Aż do wczoraj, kiedy znajoma na Facebooku podesłała mi link do tego nagrania

Piękne. Znawcą nie jestem, może tekst taki sobie, zależy, co kto lubi, ale uważam, że chłopak ma kawał głosu i talent i to coś, co przyciąga.

A potem poszłam tropem i dotarłam do innego filmiku.

Rysy i Justyna Święs. Tej dziewczyny też nie znam, ale i tu jest kawał głosu i talent. I do tego urzeka mnie naprawdę sposób, w jaki ci młodzi pracują, tworzą, są cali w tym, co robią. To jest piękne.
Nie mam tylko pojęcia, w jaki sposób oni potrafią się rozeznać w tych wszystkich guziczkach i pokrętłach:-)

I okazuje się, że jest całe mnóstwo młodych ludzi z talentem, o których nic nie wiadomo, tzn. ja nie wiem nic słuchając tradycyjnego radia. W Internecie łatwo ich znaleźć – teraz już wiem, gdzie szukać, więc pewnie zachwycę się jeszcze nie jeden raz.

6 komentarzy

 • Sawka

  Jak patrzę na utalentowanych ludzi to mnie zazdrość zżera. Bo nie mam żadnego talentu. Nie znam się na niczym na tyle, by móc się tym chwalić. Wciąż szukam, wciąż próbuję.
  Bardzo lubię patrzeć na pracę innych. Jakbym mogła to chciałabym mieć talent do rysowania – dzięki temu można tyle rzeczy tworzyć! – architekturę, wnętrza, loga, fotografie (dzieki poczuciu perspektywy), grafiki, strony internetowe. Ah. To sobie poogladam jak inni to robia.

  Dzieki za fajny wpis.

  • admin

   Ty się dziewczyno nie denerwuj i nie zazdrość 🙂 tylko patrz, słuchaj, słuchaj siebie i bądź cierpliwa. To nie jest tak, że nie masz żadnego talentu. Od jakichś 30 lat świadomie obserwuję świat i ludzi i każdy jakiś talent ma. Może to nie jest to, o czym Ty myślisz, albo czego byś chciała, ale jest, na bank. A fakt, że możemy kogoś podziwiać, czerpać z niego inspirację, to prezent, dar, szczęście, może dzięki niemu coś w Tobie się odezwie, kto wie? To byłoby coś, prawda? Ja też zazdroszczę niejednokrotnie, bo jak się zobaczy, albo usłyszy kogoś, kto zapiera dech, to taki naturalny ludzki odruch chyba.
   Dziękuję za dobre słowo. Wpadaj, jeśli masz ochotę, w tym całym bałaganie, czasem zdarza mi się coś fajnego napisać 🙂

  • admin

   Ewę Farne też czasem lubię, tylko, że moim zdaniem w naszych mediach brakuje równowagi. Promuje się jednych i tych samych wykonawców w taki sposób, że człowiek za którymś już razem ma odruch wymiotny, a inni, jakby nie istnieli. I człowiek nawet nie wie o istnieniu wielu artystów i nie może sobie wyrobić zdania. I taki ogłupiały chodzi po tym świecie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *