kobieta z aparatem fotograficznym
Duch

Wielka sztuka na wyciągnięcie ręki

Jakiś czas temu zafascynowana osobą Vivian Maier, napisałam o niej krótki post.
W związku z tym postem kilka dni temu napisał do mnie Anthony, który wraz z przyjaciółmi prowadzi stronę Artsye.net.
Odwiedziłam stronę, zapoznałam się z nią, zapoznałam się z podstronę dotyczącą Vivian Maier i pomyślałam, że fajnie by było, żeby dowiedział się o niej ktoś jeszcze poza mną.
Ostrzegam, że Artsy.net wciąga. Nie wychodzi się stamtąd szybko, ale warto tam wejść.

Na stronie zgromadzono mnóstwo informacji na temat artystów, tych znanych i tych, o których być może nie każdy ma pojęcie, że w ogóle istnieją, a których warto poznać. Artykuły, biografie, historia twórczości. I przede wszystkim ich prace.
Doskonałe fotografie prac, które można obejrzeć w powiększeniu i które można również kupić.

Z artsy.net możesz wyruszyć w podróż  po największych muzeach i galeriach świata.
Jeśli znasz angielski możesz  zagłębić się w lekturze jednocześnie podziwiając piękno obrazów, fotografii, rzeźby, kompozycji przestrzennych. Są tu chyba wszyscy, którzy kiedykolwiek tworzyli, nie sprawdziłam tego jeszcze do końca, bo zwyczajnie nie zdążyłam. Możesz podziwiać tu m. in. Vincenta Van Gogha, Vermeera, Egona Schiele, Duchampa…

Jeśli nie znasz angielskiego, to albo się naucz, albo po prostu patrz. Ja znam słabo, ale mi to nie przeszkadza w oglądaniu.

Jedno jest pewne, jeśli zdecydujesz się odwiedzić artsy.net. Musisz zarezerwować sobie dużo czasu na tę przyjemność. Zrób to, a z pewnością nie pożałujesz tej wizyty.
A przy okazji możesz pokazać prawdziwą sztukę swojemu dziecku. Odległość, pieniądze i czas nie mają już dzisiaj znaczenia. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki ( no, przesadzam oczywiście, ale nie w tym przypadku).
Niech żyje Internet 🙂

——————————————————————
foto: Vivian Maier

Tutaj także bywam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.